Mieszkania na wynajem Wrocław, apartamenty na wynajem Wrocław, mieszkania Wrocław Stare Miasto wynajem, mieszkania Wrocław Śródmieście wynajem, mieszkania Wrocław Krzyki wynajem, mieszkania Wrocław Fabryczna wynajem, mieszkania Wrocław Psie Pole wynajem - wynajemmieszkanwroclaw.com.pl

ID-100170399Duże mieszkania nie cieszą się zbytnią popularnością. O ile można znaleźć potencjalnego kupca, o tyle nieco ciężej jest taką nieruchomość wynająć. Największą popularnością cieszą się niewątpliwie mieszkania z segmentu popularnego: dwu- lub 3-pokojowe, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Jednak to, że przestronne mieszkania cieszą się mniejszym zainteresowaniem, nie oznacza wcale, że wszyscy wynajmujący omijają je szerokim łukiem.

Duże mieszkania również mają swoich amatorów. Wynajmem sporych powierzchni zainteresowani są m.in. studenci. Popularne jest bowiem wynajmowanie jednego, dużego mieszkania przez 3 lub 4 pary. Przy takiej ilości lokatorów miesięczny koszt wynajmu nie jest obciążający, zaś mieszkańcy zyskują komfortową przestrzeń, przy równoczesnym zachowaniu prywatności. Większe mieszkania chętnie wynajmują także przedsiębiorcy, którzy planują zagospodarować je na siedzibę firmy. Najczęściej są to biura księgowe, doradcze itp., które muszą mieć odpowiednią ilość miejsca, by pomieścić pracowników i sprzęt firmowy.

Z jaką jednak należy liczyć się kwotą, jeśli chciałoby się wynająć mieszkanie o dużej powierzchni, powyżej 80 metrów kwadratowych?
Postanowiliśmy sprawdzić to na podstawie ofert WGN. Weryfikacji poddaliśmy lokalizację nieruchomości, jej segment, metraż i oczywiście cenę ofertową.

Za kwotę 2.500 złotych miesięcznie można wynająć apartament z rynku wtórnego zlokalizowany w dzielnicy Stare Miasto. Jest to mieszkanie o podwyższonym standardzie, usytuowane na 4 piętrze 7 piętrowego budynku. Na 80,00 m2 znajdują się 4 pokoje oraz taras o powierzchni 36 m2. Mieszkanie to mieści się w zamkniętym kompleksie mieszkalno-apartamentowym. W budynku znajduje się winda oraz garaż podziemny.
Za nieco większą kwotę – 3.000 złotych miesięcznie – można wynająć przestronne, 3.pokojowe mieszkanie z rynku wtórnego znajdujące się na Starym Mieście. Lokal znajduje się na 2 piętrze w kamienicy z 1939 roku, jednak jest po remoncie. W pełni rozkładowy układ pomieszczeń umożliwia wyodrębnienie poszczególnych pokoi na prywatne biura. Nieruchomość ta ma metraż 80,00 m2.
W tej samej cenie można wynająć mieszkanie z rynku wtórnego o powierzchni 92,70 m2 zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście. Jest to 4.pokojowe mieszkanie usytuowane na 1 piętrze 4.kondygnacyjnego budynku. Do mieszkania przynależy balkon. Mieszkanie jest doskonale skomunikowane z centrum miasta, zaś w jego pobliżu znajdują się uczelnie – jest to więc doskonała propozycja dla kilku zaprzyjaźnionych studentów, którzy chcieliby wspólnie wynająć większe mieszkanie.
Na Psim Polu mieszkanie z rynku wtórnego o powierzchni równych 100 m2 można wynająć za kwotę 2.000 złotych co miesiąc. Wpływ na cenę ma niewątpliwie lokalizacja, która nie należy do szczególnie atrakcyjnych, głównie dla studentów. Jest to 4.pokojowe, samodzielne mieszkanie znajdujące się na 1 piętrze w domu jednorodzinnym. Do mieszkania przynależy również balkon i 3.metrowa piwnica.
Przykładem nieruchomości z rynku pierwotnego może być nieruchomość o powierzchni 100 m2, zlokalizowana w dzielnicy Krzyki. Cena wynajmu wynosi 4.500 złotych co miesiąc. Mieszkanie jest usytuowane na 5 piętrze w 6.kondygnacyjnym budynku oddanym do użytku w 2012 roku. Na mieszkanie składają się 3 pokoje, a także wspaniały taras widokowy, stanowiący część wspólną dla wszystkich mieszkańców.

Jak widać, różnice w cenie pomiędzy nieruchomościami z rynku wtórnego a tymi z rynku pierwotnego są dość spore. Jeśli chodzi o rynek pierwotny, to najdroższe są oczywiście mieszkania usytuowane w centrum. Jeśli komuś zależy na ponoszeniu mniejszych kosztów wynajmu, powinien zwrócić uwagę w stronę nieruchomości oddalonych od centrum.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Kontakt: WGN, 50-079 Wrocław, Polska, ul. Ruska 22 lok.1, e-mail - kasia.pawlowska@wgn.pl, tel. (+48 71) 337 84 01