Mieszkania na wynajem Wrocław, apartamenty na wynajem Wrocław, mieszkania Wrocław Stare Miasto wynajem, mieszkania Wrocław Śródmieście wynajem, mieszkania Wrocław Krzyki wynajem, mieszkania Wrocław Fabryczna wynajem, mieszkania Wrocław Psie Pole wynajem - wynajemmieszkanwroclaw.com.pl

ID-10011176Minęły już czasy, kiedy to studenci wynajmowali małe, niskiej klasy mieszkania, często mając towarzysza w jednym pokoju. Wszystko to miało oczywiście na celu zaoszczędzenie jak największej ilości gotówki. Obecni studenci są nieco bardziej wymagający, co nie oznacza wcale, że rozrzutni. Rynek wynajmu oferuje bowiem tyle zróżnicowanych nieruchomości, że w dalszym ciągu studenci mogą zmniejszać koszty wynajmu poprzez współdzielenie mieszkania. Niemniej jednak mają oni możliwość wynajęcia o wiele lepszego pod kątem standardu mieszkania, niż dawniej.

Rynek wynajmu mieszkań dla studentów niewątpliwie jest obecnie bardzo bogaty. Duża liczba takich nieruchomości a także bardzo atrakcyjne ceny sprawiły, że na popularności straciły diametralnie mieszkania na stancjach.
Co jest powodem spadku cen na rynku wynajmu? Przede wszystkim rosnąca konkurencja.
Coraz więcej osób prywatnych posiadających duży dom z niewykorzystanymi pomieszczeniami lub osobnym wejściem decyduje się na wynajęcie części nieruchomości w celach zarobkowych. Popularne jest również kupowanie mieszkań na kredyt, po czym spłacanie rat przychodem z wynajmu. Takim sposobem można stać się właścicielem domu pomimo braku funduszy na regularne opłacanie rat kredytu zaciągniętego na nabycie mieszkania.
Taka sytuacja sprzyja studentom. Mogą oni bowiem wybierać spośród naprawdę bogatej oferty mieszkań na wynajem, oferowanych w niekiedy naprawdę przystępnych miesięcznych kosztach.
Postanowiliśmy poddać weryfikacji oferty dostępne w ramach WGN, w których właściciele nieruchomości zaznaczyli, że ich propozycja wynajmu skierowana jest także do studentów. Należy bowiem brać poprawkę na to, że mimo wszystko nie wszyscy wynajmujący chcą użyczać swoich nieruchomości studentom.

W Szczecinie do wynajęcia jest mieszkanie o powierzchni równych 50,00 m2, gustownie umeblowane, świeżo odmalowane i bardzo przestronne. Na nieruchomość składają się 2 pokoje, kuchnia oraz łazienka. Mieszkanie to jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta, co jest niewątpliwą zaletą dla studentów. Znajduje się ono na drugim piętrze odnowionego budynku. Koszt najmu to 1200 złotych miesięcznie. Do kwoty tej należy doliczyć czynsz w wysokości 350 złotych oraz opłaty za media według zużycia.

We Wrocławiu za kwotę 1200 złotych miesięcznie można wynająć również 2.pokojowe mieszkanie, także na 2.piętrze, o powierzchni 45,5 m2. Istotną zaletą również w ty przypadku jest lokalizacja, gdyż nieruchomość usytuowana jest w Śródmieściu. Studenci mają więc możliwość szybkiego przemieszczenia się na uczelnie, a także do Rynku i Placu Grunwaldzkiego. Mieszkanie jest wyremontowane i w pełni umeblowane. W kuchni do dyspozycji najemcy oddane jest pełne wyposażenie AGD. Mieszkanie jest nasłonecznione i gustownie urządzone. Koszt wynajmu to 1200 złotych miesięcznie + opłaty w wysokości około 400 złotych miesięcznie.

W Toruniu 57,00 metrowe, 3.pokojowe mieszkanie można wynająć również za 1200 złotych miesięcznie. Jest ono w pełni umeblowane i bardzo gustownie urządzone. Mieszkanie jest w pełni rozkładowe a z balkonu roztacza się piękny widok na Wisłę. Również w tym przypadku lokalizacja jest atrakcyjna – zaledwie 10 minut od Centrum Starego Torunia.

Powyższe przykłady obrazują, że można wynająć mieszkanie o podwyższonym standardzie za względnie niewielką kwotę. Jeszcze kilka lat temu w cenach takich można było wynająć jedynie małe, często nierozkładowe mieszkania. Standardem staje się również powoli pełne umeblowanie mieszkań i wyposażanie kuchni w niezbędne urządzenia AGD. Z całą pewnością na taki stan rzeczy największy wpływ ma konkurencja, która stara się przyciągnąć do siebie potencjalnego najemcę wszelkimi możliwymi sposobami.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Kontakt: WGN, 50-079 Wrocław, Polska, ul. Ruska 22 lok.1, e-mail - kasia.pawlowska@wgn.pl, tel. (+48 71) 337 84 01